NawigacjaCzwartek 27.07.2017

Czwartek 27.07.2017

Misja szkoły

„Wiedza jest  najbardziej wartościowym towarem na świecie. Każde nowe odkrycie czyni nas bogatszymi”.

Kurt Vonnegut

 

liczba odwiedzin: 1071113

Witamy w EduPage!

Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje plany lekcji, zmiany w zastępstwach, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

 • Spartakiada Językowa 2017

  W dniach 10 i 11 maja 2017r. po raz kolejny w naszej szkole odbyła się Spartakiada Językowa, a wramch jej VII Powiatowy Konkurs Językowy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu olkuskiego. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test leksykalno – gramatyczny z języka obcego, którego uczą się w szkole, czyli języka  angielskiego, niemieckiego lub rosyjskiego. W konkursach uczestniczyli uczniowie z 11 szkół.  Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

 • Działania podejmowane w ramach bezpieczeństwa uczniów

  Szkoła Podstawowa, rok szkolny 2016/2017

 • PROJEKTY EDUKACYJNE 2016/2017

   

  Uczniowie klas drugich gimnazjum w bieżącym roku szkolnym realizowali projekty edukacyjne. Temat projektu zazwyczaj związany jest z podstawą programową, ale może wykraczać poza podstawę. Tematów do projektu uczniowskiego można poszukiwać poza szkołą: w sprawach codziennych, obserwacjach otoczenia, inspirować się lekturą, artykułem prasowym, zdjęciem, filmem, muzyką, przedmiotem przyniesionym do klasy, kierować się potrzebami lub oczekiwaniami. Często wystarczy zwyczajnie rozejrzeć się dookoła.

 • 29.06.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spartakiada językowa.

 • Konkurs na NAJLEPSZEGO WOLONTARIUSZA roku szkolnego 2016/2017

   

  W związku z trwającym ROKIEM WOLONTARIATU został ogłoszony konkurs przez organizatorki Parafiady Regionalnej

   w Bukownie i opiekunki Gimnazjalnego Klubu Wolontariusza.

  Każdy wolontariusz miał stworzyć teczkę, w której miały być m.in. informacje na temat akcji, w których brał udział, a także czasu poświęconego na te działania.

  WOLONTARIUSZEM ROKU ZOSTAŁA BARBARA POPIEL UCZENNICA KLASY III A.

 • Szkolny Klub Mediatora

  W roku szkolnym 2017/18 w ZS nr 1 w Bukownie odbył się  szkolny kurs mediacyjny  dla chętnych uczniów klas III gimnazjum. Podczas zajęć można było poznać tajniki pracy mediatora.

  Kim jest mediator, jakie zasady obowiązują w mediacjach i na czym polegają mediacje – to przykładowe tematy poruszane w czasie spotkań. Ponadto uczniowie poznawali siebie, swoje umiejętności słuchacza jak i mówcy, uczyli się bycia asertywnym.

 • PODSUMOWANIE PROJEKTU „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”

  W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy I a brali  udział w projekcie
   „Zdrowo jem, więcej wiem”, realizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Projekt miał charakter ogólnopolskiej rywalizacji zespołowej. Celem projektu była misja przywrócenia dzieci do świata zdrowia, sprawności i pogody ducha.
  Konkurs trwał przez cały rok szkolny i składał się z trzech etapów: jesiennego, zimowego i wiosennego. W ramach każdego z nich zrealizowano lekcje tematyczne, konkursy i szkoły zdrowia dla rodziców. W sumie zrealizowano sześć zajęć lekcyjnych, dziesięć konkursów i pięć forum zdrowia dla rodziców.
  Pierwszoklasiści z naszej szkoły uczestniczyli  w projekcie pod nazwą „Smaczne Warzywka”.
  W ramach jesiennych działań dzieci brały udział w zajęciach  „Smacznie – zdrowo – kolorowo” – kształcących nawyki jedzenia owoców i warzyw przy każdym posiłku oraz „Stawiam na śniadanie”, którego głównym celem było uświadomienie dzieciom i ich rodzicom, jak ważnym elementem odżywiania dla ucznia jest zdrowe śniadanie.
  Podczas zimowego etapu konkursu uczniowie uczestniczyli w zajęciach: „Woda na zdrowie!”- poznając dobroczynne dla zdrowia właściwości picia wody. Tworzyli prace konkursowe – projektowali Wodolubka – postaci dbającej o zdrowie i codzienne picie wody, zamiast słodkich soków i napojów.
  W trakcie realizacji etapu wiosennego uczniowie uczestniczyli w zajęciach „Zostań sportowym Asem”, podczas którego poznali wiele ciekawych gier i zabaw zespołowych  dla całej rodziny. Założyli również i prowadzili uprawę ziół w klasowym ogródku ziołowym. Uczniowie z chęcią troszczyli się o swoje hodowle, a spostrzeżenia odnotowywali
  w dzienniczkach obserwacji.
  W drugiej części etapu wiosennego dzieci poznały Nową Piramidę Zdrowia.
       Udział w konkursie sprawił, że uczniowie oraz ich rodzice baczniej przyjrzeli się stylowi życia swojej rodziny. Zrozumieli, że można jeść zdrowo, smacznie i kolorowo.
  Choć nie udało nam się zdobyć  nagrody, ale to właśnie zdobyta wiedza jest najważniejszą nagrodą, która przynosi namacalne korzyści teraz i na pewno przyniesie w przyszłości.

 • W dniu 24 czerwca 2017 w Sosnowcu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego

  i katechetycznego. W programie spotkania znalazła się uroczystość wręczenia podziękowań nauczycielom, którzy angażowali się w organizację różnego rodzaju konkursów.

  Podziękowania wręczał Dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. dr. Michała Borda.

  Miło nam poinformować, iż zaszczyt odebrania podziękowań przypadł w udziale paniom: Katarzynie Gajdziszewskiej - za zorganizowanie V Regionalnego Konkursu Plastycznego „Anioł na...” dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną oraz Diecezjalnego Konkursu Jubileuszowego „25 lat Diecezji Sosnowieckiej” i  Magdalenie Łaskawiec za zorganizowanie

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 1 w Bukownie
  Zespół Szkół nr 1 w Bukownie, ul. Szkolna 8, 32-332 Bukowno
 • 0-32-6421039

Galeria zdjęć