• POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY „DEXTER” ROZSTRZYGNIĘTY

          •  11 kwietnia 2024 roku  w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu odbył się finał XX edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego „DEXTER”.  W tegorocznym konkursie udział wzięło 297 uczestników  z  29  szkól powiatu olkuskiego. Do ostatniego powiatowego etapu zakwalifikowało się 20 najlepszych matematyków z klas drugich i trzecich edukacji wczesnoszkolnej.

            Miło nam zakomunikować, iż uczennica klasy 3a Zuzanna Czech, została finalistką konkursu. Zuzia zajęła wysokie siódme miejsce.

            Ogromne gratulacje.

             

             

                                                                                                                  Beata Wójcik

             

          • Dostrzeż, współpracuj i twórz

          •  

             

            LISTA ZADAŃ DO GŁOSOWANIA

            „Dostrzeż, współpracuj i twórz”

             

            1. Ściąga dobra dla każdego.
            2. Każdy z nas może sięgnąć gwiazd.
            3. Szafki na buty.
            4. Kolorowa szkoła.
            5. Komfortowy kącik relaksu dla uczniów.
            6. Kącik ciszy – czyli pufy w szkole.

             

             

             

             

                  Teraz nadszedł czas na promocję zadań 😉

             

          • Międzynarodowy Dzień Teatru

          • W dniu 26 marca klasa 2a i 2c przygotowały widowisko i zaprosiły na nie dzieci z klas edukacji wczesnoszkolnej. Występ był z okazji  Międzynarodowego Dnia Teatru, który obchodzimy 27 marca. Drugoklasiści zaprezentowali się w przedstawieniu pt.: „Smerfy”. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli. Dodatkowo wszyscy uczniowie zostali zaangażowani w powtarzanie wiersza i mogli razem śpiewać refren piosenki, ucząc się przy tym alfabetu.

            Obchodzenie Dnia Teatru ma na celu rozwijanie umiejętności artystycznych, rozwijanie wyobraźni, kreatywności, wrażliwości. Uczniowie kształcili umiejętność rozwiązywania problemów i twórczego działania         w zespole. Wzbogacali zasób słownictwa, a także rozwijali empatię, kreatywność. Doskonalili dykcję i umiejętność autoprezentacji.

            Małym aktorom tak spodobało się występowanie przed publicznością, że wystąpili także dla swoich rodzin w godzinach popołudniowych.

                                                                                        Paulina Prusak

                                                                                        Elżbieta Jedynak

                                                                                        Agnieszka Kazuch - Rzepa

                                                                    

             

             

          • Spotkanie z leśniczym...

          • Dnia 08.04.24 r. w klasach 1c, 2b, 2c  odbyła się prelekcja z zaproszonym do naszej szkoły panem Sebastianem Gruszką- Komendantem straży leśnej Nadleśnictwa Chrzanów.

             Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody oraz  pogłębianie wiadomości na temat zwierząt żyjących w środowisku leśnym. Pan leśniczy w ciekawy sposób opowiadał uczniom o obowiązkach związanych ze swoją pracą, a w szczególności o tym, jak troszczy się o las.

            Zaproszony gość przedstawił wiele ciekawostek  dotyczących zwierząt i roślin leśnych, do swoich opowieści wykorzystywał liczne ilustracje oraz materiały pozyskane ze swojej pracy: fragmenty roślin, drzew i poroża zwierząt. Dzieci mogły zadawać pytania dotyczące lasu i jego mieszkańców na które leśnik chętnie odpowiadał. Prezentacja była dla uczniów ciekawym źródłem wiedzy.

            Serdecznie dziękujemy Panu Komendantowi Nadleśnictwa Chrzanów za przeprowadzenie ciekawej prelekcji dla naszych uczniów.

            A.Pęgiel, A.Żak, E.Jedynak

          • Wizyta w gabinecie stomatologicznym...

          • Dnia 10.04.24 r. w ramach innowacji pedagogicznej pt. ,,Poznajemy zawody” klasa 2b wraz z opiekunami wybrała się do pobliskiego gabinetu stomatologicznego FRESH-DENT    w Bukownie prowadzonego przez panią Karolinę Dębską. Głównym celem wycieczki było poznanie pracy dentysty, jak również uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby, dbania o higienę jamy ustnej oraz przestrzegania zdrowej diety.

            Pani Karolina przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała uczniów z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak się leczy zęby oraz pokazała działanie sprzętu medycznego. Każde dziecko mogło również usiąść na fotelu,  na którym pani stomatolog leczy zęby i obejrzeć je na powiększonym ekranie. Na koniec wizyty uczniowie dostali upominki. Dzieci były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie lekarskim.

            Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Karolinie za miłe przyjęcie i prawdziwą lekcję dotyczącą higieny jamy ustnej.

            A.Żak, M.Makowiecka

          • Wycieczka do Alwerni

          •  

            W piątek, 22 marca 2024r. klasy 1c i 2c wraz z wychowawcami i opiekunami wycieczki udały się do miejscowości Alwernia, położonej godzinę drogi autobusem od Bukowna.

            Niedaleko autostrady A-4  ulokowane jest  Alvernia Studios- studio filmowe , miejsce przypominające swym wyglądem kosmiczne budowle , w kształcie olbrzymich połączonych ze sobą półkul.

            Myślą przewodnią wycieczki było hasło ,, Nie wszystko  to co widzisz i słyszysz w filmie jest prawdą”.

            Już w holu wytwórni filmowej  można było przenieść się do świata fantazji i wyobraźni, czekał tam na wycieczkowiczów kosmiczny stwór, miejsce przypominało wnętrze statku kosmicznego.

            Uczestnicy wycieczki zostali przeprowadzeni przez liczne ,, kosmiczne” korytarze  i zapoznani bezpośrednio w pomieszczeniach studyjnych z technikami kręcenia filmów. Dzieci zapoznały się z nazwami zawodów: scenograf, reżyser, dźwiękowiec, kaskader i innych współuczestniczących w produkcji filmowej. Mogli przekonać się, że za pomocą nowoczesnego sprzętu i najnowocześniejszych technik audio-wizualnych można stworzyć filmy, reklamy i umieścić ich akcję  oraz postaci aktorów w każdym miejscu świata. Dzieci rozpoznały w urywkach fragmenty filmu pt.: „Akademia Pana Kleksa” oraz reklamy wykorzystane w telewizji.

            Uczniowie obejrzeli  w jaki sposób nagrywa się sceny do filmów, jak wygląda montaż dźwięków, mogli dotknąć scenografii i rekwizytów. Obejrzeli  też film animowany, na podstawie którego sami rozpoznawali dobór i stworzenie oraz odtworzenie adekwatnych do potrzeb filmów dźwięków. W jednym ze studiów, w którym nagrywane są również koncerty przewodnik zabrał wirtualnie całą grupę w odległe miejsca, co zostało utrwalone na zdjęciach.

            Wycieczka była bardzo udana, w znacznym stopniu poszerzyła wiedzę na temat filmu. Uczniowie mogli sami przekonać się, że nie wszystko co widzą w filmie i reklamie telewizyjnej jest prawdą.

            Elżbieta Jedynak, Anna Pęgiel

             

             

             

          • Marzec pełen emocji…

          •  

            Pierwszy powiew nadchodzącej, długo wyczekiwanej wiosny, przyniósł nam wiele energii i nowości. W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia pt. „Bezpieczny w Sieci" podczas których wychowankowie świetlicy zapoznali się z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii informacyjnych. W trakcie zajęć uczniowie uczyli się rozróżniać niebezpieczeństwa i zagrożenia wynikające z niewłaściwego i długotrwałego korzystania z Internetu i technologii informacyjno-komunikacyjnych. Podczas zajęć prezentowane i omawiane były wybrane kreskówki z serii www.Sieciaki.pl na podstawie których dzieci wykonały prace plastyczne.

            Ponadto - świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji powstała w sali świetlicowej okolicznościowa dekoracja. Wychowankowie naszej świetlicy z radością powitali Panią Wiosnę. Na zajęciach plastycznych powstały wiosenne gazetki oraz dekoracje, które przyozdobiły świetlicową salę.

            W świetlicy szkolnej od dłuższego czasu trwały również przygotowania do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. W ramach warsztatów plastycznych pod kierunkiem nauczycieli świetlicy, dzieci pieczołowicie wykonywały ozdoby wielkanocne.

            W marcu w świetlicy odbyły się dwa konkursy związane z tematyką Wielkiej Nocy (konkurs na książkę Wielkanocną oraz konkurs na ozdobę Wielkanocną). Efekty pracy wszystkich uczestników mogliśmy podziwiać na wystawie w świetlicy. Dzięki współpracy z Radą Rodziców oraz Dyrekcją szkoły zakupiliśmy wiele cennych nagród, aby uhonorować uczniów, którzy wykonali najlepsze prace. Ponadto, każdy z uczestników otrzymał słodki upominek.

          • „DOSTRZEŻ, WSPÓŁPRACUJ I TWÓRZ” MARATON PISANIA PROJEKTÓW

          •  

             

                     3 marca po przerwie świątecznej uczniowie SP 1 w Bukownie z wielkim zapałem ruszyli do pisania propozycji projektów, które mogą być realizowane podczas III edycji szkolnego budżetu partycypacyjnego. Efekty Waszej pracy i kreatywności można zobaczyć na tablicy projektu przy wejściu do szkoły.

            Podczas MARATONU odbył się również TEST WIEDZY O SZKOLNYM BUDŻECIE PARTYCYPACYJNYM – oto zwycięscy:

            1. Ignacy Matuszewski
            2. Maja Duch
            3. Emilia Białas

             

            Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie  :)

             

            Szkolne koordynatorki: A. Karcz, J. Oleś

             

            Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego.

          • III  EDYCJA  SZKOLNEGO  BUDŻETU  PARTYCYPACYJNEGO

          • III  EDYCJA  SZKOLNEGO  BUDŻETU  PARTYCYPACYJNEGO

            „DOSTRZEŻ, WSPÓŁPRACUJ I TWÓRZ”

             

                     Miło nam poinformować, że ruszyła III edycja budżetu partycypacyjnego realizowanego w ramach projektu pn. „Postaw na działanie – partycypacja uczniów szkół powiatu olkuskiego i krakowskiego”. Projekt realizujemy we współpracy ze Stowarzyszeniem Dobroczynnym „Res Sacra Miser”.

            Przedstawiamy Wam skład Zespołu ds. budżetu obywatelskiego: Amelia Białas, Patrycja Orlicka, Lena Miarka, Natalia Mistela, Anna Zub.

            Za nami już warsztaty – Zrób coś niecodziennego na rzecz swojej szkoły i jej uczniów, na których uczniowie zastanawiali się co można zmienić na lepsze w naszej społeczności szkolnej.

            A oto regulamin w pigułce:

            Zachęcamy Was do działania :)

            Szkolne koordynatorki: A. Karcz, J. Oleś

             

             

            Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego.

          • ,,Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać”

          • XXI Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki w tym roku zorganizowany został przez Starostę Olkuskiego oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu.

            Konkurs odbył się  z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Celem konkursu było między innymi krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu i szacunku dla minionych pokoleń, kształtowanie świadomych postaw obywatelskich, promowanie twórczej aktywności uczniów i popularyzowanie poprawnej polszczyzny. Uczestnicy – uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu olkuskiego wzięli udział w jednej z trzech kategorii: quiz historyczny, plakat z przesłaniem lub dyktando.

            Tegoroczną edycję Konkursu objęli honorowym patronatem:
            – Wojewoda Małopolski,
            – Małopolski Kurator Oświaty ,
            – Starosta Olkuski,
            – Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie,

            – Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila  Fieldorfa „Nila” w Krakowie,

            – Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie.

            Zmagania konkursowe miały miejsce 15 marca 2024 r. Z Naszej szkoły udział w konkursie wzięli: Furgaliński Tymoteusz, Kania Lena, Czachórska Julia, Orlicka Patrycja oraz Ślęzak Hanna. Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się 26 marca 2024r.

             

            I miejsce w dyktandzie historycznym zajęła Patrycja Orlicka z klasy 7a, natomiast III miejsce uzyskała Kania Lena z klasy 7c.

             

            Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratuluję wyników.

             

             

            Sylwia Kluczewska

             

          • KONKURS MATEMATYCZNY „DEXTER”

          •  POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY „DEXTER” DLA UCZNIÓW KLAS  DRUGICH I TRZECICH EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ.

             

            30 stycznia 2024 r. odbył się etap szkolny konkursu matematycznego „DEXTER”. Do udziału w konkursie zgłosiło się 23 uczniów z klas drugich i trzecich.  Celem konkursu było:

            • doskonalenie umiejętności posługiwania się metodami matematycznymi w życiu;
            • rozwój umysłowych sprawności oraz osobistych zainteresowań;
            • doskonalenie umiejętności wykorzystywania logicznego myślenia do rozwiązywania problemów matematycznych;
            • wyszukiwanie i promocja nowych talentów.

            Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradziły sobie:

            Urszula Skubis, klasa 3 a – wych. Beata Wójcik,

            Zuzanna Czech, klasa 3 a – wych. Beata Wójcik,

            Amelia Kalecińska, klasa 3 a – wych. Beata Wójcik,

            Zofia Lekston, klasa 3 a- wych. Beata Wójcik.

            Wyżej wymienione dziewczęta  reprezentowały  naszą szkołę w kolejnym,  gminnym etapie  konkursu, który odbył się 6 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2

            w Bukownie.

            Uczennica klasy 3 a Zuzanna Czech zajęła I miejsce w konkursie

            i zakwalifikowała się do etapu powiatowego.

             

                                                                                                                  Beata Wójcik

             

             

             

             

          • Luty w świetlicy…

          • W czwartek 8 lutego obchodziliśmy w świetlicy ''Tłusty czwartek'' żegnając tym samym kończący się karnawał. Dzieci wykonały prace plastyczne pt. „Papierowe pączki z kolorową posypką”. Pączki wyglądały bardzo kolorowo i apetycznie. Po pracach plastycznych wszyscy zajadaliśmy się pysznymi – prawdziwymi – pączkami. ''W tłusty czwartek przez dzień cały słodkim królem pączek mały! Z dżemem, z cukrem, z wisienkami - wszędzie pączek dzisiaj z nami.'' 

            Z okazji Walentynek w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Serca z masy solnej''. To prosty pomysł na twórczą aktywność, a zarazem idealny walentynkowy prezent dla bliskiej osoby. Było kolorowo, „serduszkowo” i przede wszystkim wesoło.

             

                                                                                                                                           Nauczyciele świetlicy

          • Dzień Piżamy

          • W piątek 08.02.2024 r. w Naszej szkole urządziliśmy DZIEŃ PIŻAMY – dzień, w którym wszyscy bez wyjątku mogli chodzić w piżamie, szlafroku, kapciach…. Ten drobny gest, który wszystkim uczniom i nauczycielom dał powody do uśmiechu jest symbolicznym gestem solidarności z dziećmi chorymi, przebywającymi na oddziałach onkologicznych. Dla tych dzieci piżama jest niestety ubiorem codziennym i wcale im to nie sprawia radości.

             

            Samorząd Uczniów wraz z opiekunami

          • WYCIECZKA  DO STUDIA  FILMOWEGO  ALWERNIA PLANET

          •  

                 W środę 7 lutego 2024 r. klasy III a i III c wyjechały na wycieczkę do studia filmowego  Alvernia Planet.  Jest  to  wyjątkowe miejsce, gdzie  architektura obiektu  i  jego  wnętrza  tworzą  niezwykły  klimat  filmów science fiction.  

            Zwiedzanie obiektu  obejmowało:

            • prezentację unikalnej na skalę światową architektury studia Alvernia Planet,

            • spacer przeszklonymi łącznikami i tajemniczymi korytarzami,

            • wizytę w   dwóch  największych  halach  zdjęciowych kompleksu,  gdzie powstało wiele produkcji filmowych, reklamowych , wydarzeń artystycznych oraz   odbywa się  postprodukcja dźwięku w filmach,

            • wizytę w wyjątkowym  kinie,   oglądanie filmu dla dzieci.

            Warsztaty edukacyjne poświęcone produkcji filmowej dostarczyły dzieciom   odpowiedzi na wiele pytań.  

            • Czym jest plan filmowy i kto jest kim na planie dużej produkcj?

            • Czym zajmuje się pion scenograficzny i jak powstaje scenografia do filmu?

            • Jak tworzy się efekty specjalne – czyli, jak pokazywane jest na ekranie to, czego w normalnych warunkach sfilmować się nie da?

            • Jak wygląda  praca kaskaderów podczas kręcenia scen walk, wypadków, pościgów czy upadków z dużej wysokości?

            • Jak wygląda realizacja profesjonalnego udźwiękowienia filmu?

            Niestety wewnątrz studia nie można było  robić zdjęć. Jednak na pamiątkę wizyty uczniowie  zostali  fotograficznie „teleportowani” w różne ciekawe miejsca.

                  Wycieczka była udana, dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

             

                                                                                    Beata Wójcik, Bogusława Adamowicz

          • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA PIERWSZYCH KLAS

          •      2 lutego 2024 r. odbył się turniej piłki nożnej dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Każda klasa do turnieju zgłosiła po dwie trzyosobowe drużyny. Rozegrano 15 meczy, systemem każdy z każdym. Bardzo cieszy, że do rozgrywek zgłosiły się również dziewczęta. Radość gry towarzyszyła dzieciom przez cały turniej. Emocji nie brakowało. Wpadło dużo bramek. Zawodnicy i zawodniczki nieraz popisywali się dobrymi zagraniami. Wszyscy uczestnicy za swoje zaangażowanie, wytrwałość i grę fair – play zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem. Wygranymi byli wszyscy, zatem zamiast końcowej klasyfikacji wymieniamy uczestników i uczestniczki turnieju:

            Klasa 1 a – Dudek Tomasz, Jochymek Mikołaj, Krawiec Julian, Masłowski Jakub, Mucha Hubert, Tomczak Jakub.

            Klasa 1 b – Duffek Igor, Jabłoński Kamil, Malik Iga, Szakała Aleksander, Szyniec Marcin, Wąs Jakub.

            Klasa 1 c – Ciepły Barbara, Dudzicz Miłosz, Janik Lilianna, Mucha Amelia, Palacz Maksymilian, Ślusarczyk Antoni.

             

                                                                                               Agnieszka Karcz, Szymon Kluza

          • Innowacja pedagogiczna pt. ,,Poznajemy zawody”

          •  

            Dnia 06.02.2024 r.  w ramach innowacji pedagogicznej pt. ,,Poznajmy zawody” klasa 1c wraz z opiekunami wybrała się na Komisariat Policji w Bukownie. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku oraz kształtowanie        u uczniów postaw prospołecznych, budzących podziw i szacunek  wobec zawodów, które służą lokalnej społeczności.

            Każde dziecko miało możliwość usiąść za kierownicą radiowozu. Zaprezentowano nam sygnały świetlne i dźwiękowe, a także sprzęt będący na wyposażeniu Funkcjonariusza Policji. Spotkanie wzbogaciło wiedzę dzieci na temat pracy Policjanta, bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz wywołało wiele pozytywnych emocji.

             

            A.Pęgiel, A.Żak

          • Pływalnia kryta...

          • Pływalnia  kryta

            Szkoła Podstawowa nr 1

            32 – 332 Bukowno, ul. Szkolna 8, (032) 6421134 w.42

            G o d z i n y   o t w a r c i a

            od dnia 12.02.2024 r. – 25.02.2024 r.

            Poniedziałek (12.02.2024 r.)     1500 - 2130

            Poniedziałek  (15.02.2024 r.)    1500 – 1915      2010 - 2130

            Wtorek                                       1500 - 2130

            Czwartek                                    1500 - 1830      1915 - 2130

            Piątek                                          1500 - 2130

            Sobota                                         1215 – 1730

            Niedziela                                     1015 – 1730

             

            • W okresie ferii uczniowie szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z terenu Bukowna wchodzą za okazaniem legitymacji.
            • Uczniowie do 13 roku życia wchodzą pod opieką osoby dorosłej.
            • Wejścia o pełnych godzinach od 900 do 1400. Ostatnie wejście o godzinie 1300.
          • POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PŁYWANIU

          • W piątek 2 lutego 2024 r. na pływalni Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie zostały rozegrane Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiada dziewcząt i chłopców w pływaniu indywidualnym oraz drużynowym. Łącznie gościliśmy 150 pływaków.

             Zawody zostały przeprowadzone w czterech kategoriach wiekowych: klasy I- III,  IV- VI, VII- VIII oraz szkoły średnie. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali indywidualnie w stylach: grzbietowym, dowolnym, motylkowym oraz klasycznym. Dystans był uzależniony od rocznika- młodsi 25m, starsi 50m. Nasi uczniowie osiągnęli  bardzo dobre wyniki, zajmując wysokie lokaty w konkurencjach indywidualnych. 

                        A oto lista wszystkich medalistów naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich.

            Igrzyska Dzieci – roczniki 2014/2016

            Dziewczęta:

            Zosia Lekston , klasa 3 a– II miejsce, styl dowolny,

            Urszula Skubis , klasa 3 a– III miejsce, styl dowolny,

             

            Igrzyska Dzieci – roczniki 2011/2013

            Dziewczęta:

            Zlata Balaniuk, klasa 4 b – III miejsce, styl motylkowy,

            Maja Duch, klasa 6 b – I miejsce, styl klasyczny,

            Julia Skubis, klasa 6 a –II miejsce, styl dowolny,

            Zofia Szumowska, klasa 6 b – III miejsce, styl dowolny,

            Chłopcy:

            Jakub Jarosz, klasa 6 b - I miejsce, styl klasyczny,

            Leon Tomczyk, klasa 6 c – II miejsce, styl dowolny,

            Tomasz Pióro, klasa 6 c – III miejsce, styl dowolny,

             

            Igrzyska Młodzieży – roczniki 2009/2010

            Dziewczęta:

            Marlena Grybska, klasa 7 a – I miejsce, styl grzbietowy,

            Julia Zaremba, klasa 7 b - II miejsce, styl dowolny,

            Hanna Ślęzak, klasa 7 b – III miejsce, styl dowolny,

            Patrycja Orlicka, klasa 7 c – II miejsce styl klasyczny

             

            Chłopcy:

            Antoni Miska, klasa 7 b - I miejsce, styl klasyczny,

            Maciej Skowron, klasa 7 a – II miejsce, styl motylkowy,

            Miłosz Sadowski, klasa 7 c – III miejsce, styl dowolny,

             

            W pływaniu drużynowym zarówno w Igrzyskach Dzieci jak i Igrzyskach Młodzieży zawodnicy naszej szkoły wywalczyli II miejsce.

            Sztafeta 6 x 25 m dziewcząt:  Zlata Balaniuk, Maja Duch, Hanna Stawarz,                         Zosia Szumowska, Julianna Mól, Julia Skubis.

            Sztafeta 6 x 25m chłopców:  Jakub Jarosz, Leon Sadok, Leon Tomczyk,                                Henryk Madejski, Tomasz Pióro, Marcel Dziurzyński.

            Sztafeta 6 x 50 m dziewcząt:  Julia Zaremba, Hanna Ślęzak, Nikola Hazy,                Bianca Lisowska, Patrycja Orlicka, Marlena Grybska.

            Sztafeta 6 x 50 m chłopców:  Maciej Skowron, Miłosz Sadowski, Antoni Miska, Natan Kosobudzki, Dawid Sargsyan, Wojciech Izdebski.

            Nad bezpieczeństwem podczas zawodów czuwały ratowniczki WOPR panie Monika Płonka oraz Małgorzata Porębska, którym dziękujemy za pomoc w organizacji zawodów. Również ogromne podziękowania dla pani Danuty Paci za przygotowanie dyplomów dla uczestników imprezy.

            Wszystkim startującym gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zawodów wojewódzkich.

             

                                                                                            B. Wójcik, P. Stawarz

             

                                                                            

             

          • Konkurs recytatorski…

          • W dniu 23.01. w ZPS w Podlipiu odbył się etap gminny Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla edukacji wczesnoszkolnej  RODZINA W POEZJI DZIECIĘCEJ. 

            W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas I – III z gminy Bolesław i Bukowno.

            II miejsce i tytuł Wicemistrza Recytacji Gminy Bolesław/Bukowno zdobyła uczennica klasy I B Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie – Elena Bubacz (nauczyciel A. Żuchowska).

             

            Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie konkursu!

            /red./

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie
      • 32-6421039
      • Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie, ul. Szkolna 8, 32-332 Bukowno 32-332 Bukowno Poland
      • Psycholog Godziny pracy: Poniedziałek 11.00 - 15.15 Konsultacje dla rodziców 10.00-11.00 Wtorek 8.30-11.30 Środa 10.30-15.15 Czwartek 8.30-14.00 Piątek 10.30-14.30
      • Logopeda Godziny pracy: poniedziałek: 7:10 – 9.50 wtorek: 7:10 – 14: 30 środa: 8:00 – 14:30 czwartek: 7.10 – 14:30 piątek: 8:00 – 14:30
      • Pedagog Godziny pracy: Poniedziałek 8.00 – 12.30 Wtorek 10.00 – 14.30 Środa 9.15 – 12.30 Czwartek 9.30 – 14.30 Piątek 8.00 – 11.30 konsultacje 11.30-12.30
      • Kontakt elektroniczny Zgodnie z art. 63 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz U 2000r nr 98 poz.1071 z późniejszymi zmianami) Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie informuje, że udziela odpowiedzi na korespondencję otrzymaną pocztą elektroniczną jedynie, gdy zawiera ona następujące dane: - imię i nazwisko osoby kierującej zapytanie - adres (kod pocztowy, miejscowość, ulica i nr domu) - treść pytania (określenie przedmiotu sprawy).
      • dyrektor – mgr Mirosław Siudyka dyrektor@sp1bukowno.edupoczta.pl poniedziałek, środa 8.00-14.30 wtorek, czwartek, piątek 8.00-14.00
      • Wicedyrektor mgr Dorota Janda: wicedyrektorsp1bukowno@gmail.com poniedziałek, wtorek 8.00-14.30 środa- piątek 8.00-14.00
      • wicedyrektor – mgr Jolanta Oleś wicedyrektorsp1bukowno@wp.pl poniedziałek, czwartek 8.00-14.30 wtorek, środa, piątek 8.00-14.00
    • Logowanie