• Procedura bezpieczeństwa

• Wytyczne obowiązujące od 15 grudnia:

Otwarte są również baseny, aquaparki i obiekty sportowe zamknięte, przy przy zachowaniu maks. 30 proc. obłożenia obiektu. Udostępnia się publiczności nie więcej niż 30 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami.

Podczas zajęć i wydarzeń sportowych, poza obiektami sportowymi, obowiązuje limit do 250 osób.

Uwaga! Do limitu 30% nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19 pod warunkiem okazania przez te osoby:

• unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID;
          • lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu.

W przypadku nieokazania wskazanych dokumentów, przedsiębiorca ma prawo odmówić obsługi.

Procedury bezpieczeństwa na krytej pływalni

przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bukownie

obowiązujące w okresie pandemii

Wstęp:

Celem opracowania procedury jest zwiększenie bezpieczeństwa dla pracowników i użytkowników basenu oraz zminimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS Cov-2. Podstawą opracowania procedur są obowiązujące akty prawne i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego.

Strefa wejścia:

1.      Drzwi wejściowe na teren pływalni, pozostają otwarte, tak by nie było konieczności dotykania ich.

2.      Przy wejściu w widocznym miejscu wystawione zostały środki do dezynfekcji rąk, z których zobowiązani są korzystać zarówno pracownicy placówki, jak i klienci.

3.      Obowiązkowe jest noszenie osłon ust i nosa przez użytkowników.

4.      Osoby z objawami jakiejkolwiek infekcji nie mogą zostać wpuszczone na teren pływalni.

5.      Osoby stojące w kolejce do kasy muszą zachować pomiędzy sobą odległość 1,5 metra. Przy kasie może być maksymalnie jedna osoba.

6.      Pracownicy pływalni dezynfekują kluczyki do szafek, szafki oraz opaski z chipami po każdej osobie, która z nich korzysta. Wszystkie wspólne powierzchnie są stale dezynfekowane .

7.      Pobytu w obiekcie jest ograniczony do czasu kąpieli w basenie i przebrania się.

Przebieralnie i strefy z prysznicami:

1.      W przebieralni, przy umywalce w toalecie oraz w pomieszczeniu z natryskami znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.

2.      Cześć szafek w przebieralni została zamknięta, tak aby odległość pomiędzy korzystającymi z nich osobami wynosiła co najmniej 1,5 metra.

Ta odległość dotyczy również kolejki pod prysznic, do toalety.

3.      Osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk, a następnie do basenu. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.

4.      Obowiązuje przestrzeganie zasad higieny użytkowników pływalni - obowiązkowa i staranna kąpiel oraz umycie całego ciała pod natryskiem przed wejściem do hali basenowej. Przestrzeganie ścisłego rozdziału strefy obutej i bosej oraz przejście do hali basenowej przez brodzik do płukania stóp.

5.      Pod prysznicami należy zachować dystans1,5 metra.

Strefa basenu:

1.      Należy zachować odpowiednią odległość w stosunku do innych kąpiących.

2.      Podczas zajęć grupowych, takich jak wodny aerobik lub nauka pływania, należy zachować dystans 1,5 metra pomiędzy ćwiczącymi.

3.      Pracownicy pływalni prowadzają regularnie dezynfekcję powierzchni wspólnych takich jak klamki, drzwi, uchwyty szafek, półki, ławki, włączniki światła, kurki baterii, poręcze, schody, powierzchnie sanitarne i wokół basenów.