• Konkurs na znaczek pocztowy…

          • Uczniowie klas 7 - 8 Naszej szkoły, wzięli udział w konkursie plastycznym na znaczek pocztowy z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego.

            Konkurs został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną i „Głos Bukowna. Jury zdecydowało o przyznaniu następujących nagród i wyróżnień:

             

            II MIEJSCE – JULIA JOCHYMEK - klasa 8 a;

            III MIEJSCE - ADAM KUCYPER – klasa 8 d;

            WYRÓŻNIENIE – JUSTYNA PAWŁOWSKA – klasa 8 e.

             

            Nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie serdecznie gratuluję !

             

            Sylwia Kluczewska

          • Fanzeum…

          • 16 maja 2023 r. uczniowie klas IIIb i Ib uczestniczyli we wspaniałej wycieczce edukacyjnej do Muzeum Światła i Koloru, czyli Fanzeum oraz w Wystawie Budowli z Klocków Lego w Gliwicach.

            To niezwykłe i wyjątkowe miejsca, gdzie sztuka i nauka spotykają się z dobrą zabawą. Gliwickie muzeum wykorzystuje nowoczesne technologie cyfrowe i umożliwia dzieciom zdobywanie wiedzy w sposób: nowoczesny, interesujący i zapewniający rozrywkę. Dzieci odbyły niezwykłą podróż przez poszczególne kolory, sprawdzały ciepłotę swojego ciała oraz oglądały interaktywne instalacje. Uczniowie przeprowadzali doświadczenia ze światłem i kolorami, wygrywali melodie na podłogowym pianinie.

            Były jeszcze malowanki, każde dziecko kolorowało wybrane przez siebie zwierzątko, które później zostało ożywione i można je było zobaczyć w ruchu- na wielkiej ścianie.

            Dodatkową atrakcją była kraina zabawy, gdzie znajdował się podniebny plac zabaw, basen z podświetlanymi piłkami, duże klocki i wiele innych atrakcji.

            K.Witmajer

            E.Werner

          • Gród rycerski...

          •  

            DWUDNIOWA WYCIECZKA KLASY 2 A I 2 C

            DO GRODU RYCERSKIEGO W BYCZYNIE.

            W poniedziałek 22 maja 2023 roku uczniowie klasy 2 a i 2 c wybrali się na dwudniową wycieczkę. Celem ich podróży była niekwestionowana atrakcja turystyczna Opolszczyzny-Gród Rycerski w Byczynie, Obiekt położony jest w malowniczym miejscu,             4 km od Byczyny, na wyspie otoczonej naturalną fosą nad zalewem Biskupice-Brzózki. To tutaj, w tej drewnianej budowli, można przenieść się w czasie, do epoki średniowiecza.

            Podczas dwudniowego pobytu uczniowie odbyli ciekawą lekcję historii. Uczestniczyli                     w wielu atrakcjach dla nich przygotowanych.  Mogli zobaczyć miejsce kaźni z dybami

            i pręgierzem oraz imponującą wystawę narzędzi tortur. Wzięli udział  w warsztatach                z zakresu:
            - nauki pisania gęsim piórem,
            - nauki rzucania toporem, strzelanie z łuku,
            - nauki tkactwa,

            - wyrobu biżuterii ze skóry,

            - tworzenia herbów,

            - ręcznego czerpania papieru,

            - nauki jazdy na nartach średniowiecznych.
                        Oprócz zajęć uczniowie mieli okazję przejechać się bryczką, spacerowali dookoła zalewu, uczestniczyli w zawodach sportowych, Nie mogło również zabraknąć wieczornej dyskoteki czy wizyty na średniowiecznym jarmarku, gdzie uczestnicy mogli  zakupić oryginalne pamiątki. W wolnych chwilach między atrakcjami oglądali  wystawę o tematyce historycznej oraz zwiedzili  komnaty strachu.

                        Wszyscy świetnie się bawili i w doskonałych humorach wrócili do domu.

             

             

                                                                    B. Adamowicz, M. Wojdyło, B. Wójcik
             

             


             

            -
             

          • Technologia VR...

          • W ostatnim czasie, technologia VR (Virtual Reality) zyskała na popularności. Pomimo, że większość osób doskonale kojarzy tę nazwę, niewiele osób zdaje sobie sprawę, czym tak naprawdę jest technologia VR. Okazję, by to sprawdzić mieli w ostatnim czasie uczniowie klas szóstych i ósmej.

            VR polega na wykorzystaniu technologii komputerowej celem stworzenia symulowanego środowiska. Użytkownik może do niego wejść, poruszać się po nim, a także może operować wirtualnymi przedmiotami. Stymulowane są więc wszystkie jego zmysły – wzrok, dotyk, a nawet zapach czy węch. Tak samo jak w świecie rzeczywistym, użytkownik ma możliwość obejrzenia obrazu z każdej strony – w zależności od jego punktu widzenia. Technologia Virtual Reality ma charakter interaktywny  i jest to jedna z jej najważniejszych cech. Technologia ta składa się głównie z plastikowych gogli, które podłączane są do sieci.

            Była to doskonała lekcja dla uczniów, którzy z zaciekawieniem skorzystali z tej technologii.

             

            Sylwia Kluczewska, Wioletta Furgalińska, Magdalena Makowiecka

          • ORGANIZACJA PRZEWOZU UCZNIÓW

          • w dniach 23, 24 i 25 maja 2023 r.  wtorek, środa, czwartek

             – egzaminy klas 8.

            Przywóz jednym autobusem- rano na godz. 815

                           1.wtorek z Boru Biskupiego o 745 i Podlesia o 800

                           2. środa z Boru Biskupiego o 745 i Podlesia o 800

                           3.czwartek z Boru Biskupiego o 745 i Podlesia o 800

            Odwozy:

                           1.wtorek o 1200

                           2. środa o 1200

                           3.czwartek o 1130

             

            Wszelkie uwagi proszę zgłaszać do opiekuna dowozów lub kierownika świetlicy.

          • Program  Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”

          • Od września do końca kwietnia uczniowie drugich klas brali udział w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej. W ramach programu w każdej klasie odbyły się po 3 spotkania.

            Podczas zajęć dzieci nauczyły się, jak prawidłowo wezwać pomoc. Otrzymały także telefony do składania, które bardzo przydały się przy tym ćwiczeniu. Uczniowie dowiedzieli się, że do każdej osoby nieprzytomnej należy wezwać pogotowie. Wiedzą, jak należy zachować się podczas rozmowy
            z dyspozytorem, znają numery alarmowe.

            Uczniowie mają świadomość tego, że nie będą mogli pomóc osobie poszkodowanej, jeśli sami nie będą bezpieczni, dlatego przed podjęciem jakichkolwiek działań muszą upewnić się, że nic im nie zagraża.

            Drugoklasiści wiedzą jak sprawdzać przytomność u osoby poszkodowanej, potrafią też ułożyć ją w pozycji  bocznej ustalonej.  Uczniowie mieli okazję ćwiczyć resuscytację krążeniowo–oddechową na fantomach, dlatego wiedzą, że prowadząc  resuscytację, należy powtarzać  cykl 30 ucisków na 2 wdechy.

            Dzieci obejrzały także film dotyczący udzielania pomocy przedmedycznej, a każdy uczestnik otrzymał  „Mój podręcznik do nauki pierwszej pomocy”.

            W ramach programu odbyły się także szkolenia przypominające dla uczniów ze starszych klas, które wzięły udział w pokazie dla mieszkańców miasta w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w MOK-u.

             

                                                                                               Zajęcia prowadziła Elżbieta Jedynak

          • Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku...

          •  W dniu 12 maja odbyły się wojewódzkie finały turnieju o Puchar Tymbarku. Nasza reprezentacja uzyskała awans po wygraniu eliminacji na szczeblu powiatowym, pewnie i wysoko pokonując inne szkoły z powiatu olkuskiego.  W Wadowicach trafiliśmy do grupy ze szkołami z powiatu myślenickiego – zwycięstwo 5:0 oraz powiatu wadowickiego – zwycięstwo 5:2. Dwie wygrane zapewniły nam awans do ćwierćfinału zawodów, gdzie musieliśmy uznać wyższość szkoły ze Śledziejowic (powiat wielicki) tym samym kończąc udział w turnieju na miejscach V-VIII w województwie małopolskim.

            Skład drużyny:

            1. Kaczmarczyk Filip
            2. Janota Antoni
            3. Skrzypczyk Lila
            4. Gmitruk Wiktor
            5. Czerwiński Kuba
            6. Siemieński Eryk
            7. Halczak Alex
            8. Celej Leon
            9. Jochymek Maja
            10. Cygański Fabian

             

            Opiekunowie: Kluza Szymon, Stawarz Piotr

             

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie
        • 32-6421039
        • Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie, ul. Szkolna 8, 32-332 Bukowno 32-332 Bukowno Poland
        • Psycholog Godziny pracy: Poniedziałek 11.00 - 15.15 Konsultacje dla rodziców 10.00-11.00 Wtorek 8.30-11.30 Środa 10.30-15.15 Czwartek 8.30-14.00 Piątek 10.30-14.30
        • Logopeda Godziny pracy: poniedziałek: 7:10 – 9.50 wtorek: 7:10 – 14: 30 środa: 8:00 – 14:30 czwartek: 7.10 – 14:30 piątek: 8:00 – 14:30
        • Pedagog Godziny pracy: Poniedziałek 8.00 – 12.30 Wtorek 10.00 – 14.30 Środa 9.15 – 12.30 Czwartek 9.30 – 14.30 Piątek 8.00 – 11.30 konsultacje 11.30-12.30
        • Kontakt elektroniczny Zgodnie z art. 63 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz U 2000r nr 98 poz.1071 z późniejszymi zmianami) Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie informuje, że udziela odpowiedzi na korespondencję otrzymaną pocztą elektroniczną jedynie, gdy zawiera ona następujące dane: - imię i nazwisko osoby kierującej zapytanie - adres (kod pocztowy, miejscowość, ulica i nr domu) - treść pytania (określenie przedmiotu sprawy).
        • dyrektor – mgr Mirosław Siudyka dyrektor@sp1bukowno.edupoczta.pl poniedziałek, środa 8.00-14.30 wtorek, czwartek, piątek 8.00-14.00
        • Wicedyrektor mgr Dorota Janda: wicedyrektorsp1bukowno@gmail.com poniedziałek, wtorek 8.00-14.30 środa- piątek 8.00-14.00
        • wicedyrektor – mgr Jolanta Oleś wicedyrektorsp1bukowno@wp.pl poniedziałek, czwartek 8.00-14.30 wtorek, środa, piątek 8.00-14.00
      • Logowanie