• Żywa lekcja historii…..

          •   W miniony wtorek, 21 marca,  Podziemny Olkusz opanowali uczniowie klasy 5a i 6c, a wszystko za sprawą żywej lekcji historii, którą zorganizowali członkowie Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji LEO CORDE- miłośnicy średniowiecza 🏰.

              W trakcie spotkania uczestnicy poznali wiele ciekawych i intrygujących faktów z epoki średniowiecza. Mieli także niebywałą okazję, by przebrać się w epokową odzież oraz wziąć do ręki wierną replikę miecza czy topora. 🗡⚔️🪓  W trakcie lekcji żywej uczniowie mieli okazję dobrze się bawiąc zdobyć wiedzę historyczną.

            Na koniec nie zabrakło także prawdziwej walki na ... piankowe miecze 🗡

              Występ rycerzy udowodnił, że historia nie musi być nudna, wystarczy przekazać ją w intersujący sposób.

             

            Sylwia Kluczewska, Marcela Kowala- Grybska

             

          • Wiosna :-)

          • 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem.

            W związku z tym uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami zorganizowali wiosenne spotkanie. Uczniowie powitali wiosnę piosenkami oraz pokazem mody wiosennej.

            Podczas spotkania wręczono nagrody oraz dyplomy dla zwycięzców bieżących konkursów. 

             

            Wychowawcy kl. I-III 

          • PODSUMOWANIE INICJATYWY OBYWATELSKIEJ

          • Po spacerze badawczym i World Cafe przyszedł czas na przedstawienie efektów pracy. Rekomendacje Panu Dyrektorowi podczas Dnia Wiosny przedstawili uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, gdyż Oni w tej szkole będą przebywać najdłużej.

            Oto one:

            1. Piosenka jest dobra na wszystko – prosimy o uruchomienie radiowęzła szkolnego.
            2. Obcowanie z roślinami poprawia samopoczucie  i motywuje do działania, dlatego chcielibyśmy, aby  w szkole było więcej zieleni.
            3. Woda jest źródłem życia, dlatego chętnie pilibyśmy ją ze źródełek wody pitnej.
            4. Siedzenie ma znaczenie! Cieszylibyśmy się, gdyby w szkole było więcej miękkich miejsc do siedzenia.
            5. Czas jest tym, co widzimy na zegarze – prosimy o zegary elektroniczne na korytarzach.
            6. Więc chodź pomaluj mój świat – super widziane byłyby kolorowe ściany.
            7. Nie można wyczerpać kreatywności. Im więcej jej używasz, tym więcej jej masz. W związku z tym, może warto w szkole obchodzić nietypowe święta J

            Projekt  finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele –  Fundusz Regionalny

            A. Karcz, J. Oleś

          • W teatrze...

          • Uczniowie klasy IIb i IIIb odwiedzili Teatr Zagłębia w Sosnowcu i mieli możliwość obejrzeć spektakl ,, Baśnie Andersena". 

             

            Podstawą spektaklu są baśnie Andersena w najnowszym, pięknym tłumaczeniu Bogusławy Sochańskiej. Oprócz ulubionych tytułów: „Dziewczynka z zapałkami”, „Brzydkie kaczątko”, „Mała syrenka” czy „Calineczka”, w scenariuszu znajdują się też mniej odkryte teksty.

             

            Ważnym źródłem jest pamięć o wspólnej rodzinnej opowieści, świat związany z ustnymi przekazami, rodzinnymi historiami, z opowiadaniem bajek, z kołysankami, z tradycją wspólnego rodzinnego czytania, tworzenia i muzykowania.

             

            Aktorzy, oprócz opowiadania, za pomocą rekwizytów, kostiumów, tajemniczych działań, powołują na scenie świat pulsujący życiem, magiczny, wielopłaszczyznowy i – w intencji twórców – jak najbardziej zrozumiały dla uczniów wczesnych klas szkół podstawowych.

             

            Karolina Witmajer

            Narcyza Janeczek

            ka. Adam Rogal

          • Rozeznanie rynku

          • 22.03.2023 r.

            Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie, realizująca Grant 1 w ramach Projektu grantowego pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II, zaprasza do złożenia oferty na realizację następującego zadania: dostawa pomocy dydaktycznych - monitory interaktywne.

            Załącznik: rozeznanie_rynku_SP_1_Bukowno.pdf

          •  Wycieczka   do Muzeum Śląskiego w Katowicach.

          •            10 marca 2023r. uczniowie  z   klas 2a i 2c wraz z wychowawcami pojechali  na wycieczkę do Muzeum Śląskiego w Katowicach.  

                   Zwiedzanie  rozpoczęło się   od  spaceru   po   obszarze   pokopalnianej zabudowy. Dzieci zobaczyły stare budynki, dawne szyby kopalniane oraz otaczającą  je panoramę nowoczesnego miasta. Takie połączenie dawnej zabudowy  i  nowoczesności  wywarło   duże   wrażenie  i podobało się dzieciom.  Tu  była okazja do wykonania pamiątkowego zdjęcia obu klas.

                 Następnie dzieci wraz   z wychowawcami  udały  się do muzeum,  w  którym  oglądały   wystawę  malarstwa  i  sztuki nowoczesnej.

                       Każda  z klas  uczestniczyła w lekcji muzealnej. Były  to lekcje  pt. „Zabawa   z obrazami” oraz „ Co artysta miał na myśli? ”.  Zajęcia  odbywały się w przestrzeniach wystaw sztuki współczesnej. Była  to ciekawa alternatywa dla lekcji  w szkolnych ławkach.  Wszystkie  dzieci  aktywnie  uczestniczyły 

            w  zajęciach   prowadzonych  przez  instruktorów.   

                    Udział w lekcji był okazją do poznania  nowoczesnej sztuki  oraz  inspirował   do własnych   działań   i   poszukiwań twórczych.

              Dzieci samodzielnie tworzyły swoje prace, które później  zabrały ze sobą  do szkoły. Po skończonych zajęciach byliśmy  w sklepie  muzealnym.  Tam   można było   zakupić różne pamiątki.

                   Pełne wrażeń, z nową wiedzą i w dobrych humorach  dzieci wróciły do Bukowna.

             

                                                      Beata Wójcik , Bogusława Adamowicz

                

             

          • Szkolny konkurs piosenki...

          • 28.02.2023r. został  zorganizowany w naszej szkole indywidualny konkurs piosenki.  Wzięli w nim udział uczniowie z klas 1-3. Zgłosiło się 19 uczestników.

            Uczniowie byli oceniani za :

            • dobór repertuaru do możliwości wokalnych,
            • walory wokalne,
            • poczucie rytmu,
            • interpretację utworu,
            • ogólny efekt sceniczny.

             

            Wykonawców oceniało jury w składzie p. Edyta Werner, p. Jolanta Oleś i p. Magdalena Łaskawiec.

            Wszyscy zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy na uroczystym apelu, który odbędzie się  20.03.2023r.

            Przedsięwzięcie to miało na celu szeroką prezentację umiejętności wokalnych i inspiracji twórczych dzieci oraz wspomaganie rozwoju ich uzdolnień i talentów, a także oswajanie się z występami przed publicznością. Interpretacje piosenek zachęciły dzieci do aktywności muzycznej a także różnych form dziecięcej ekspresji.

             

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom i rodzicom

            za przygotowanie dzieci do występu. Pamiętajcie, że zapraszamy za rok.

             

            Organizator konkursu Edyta Werner

             

            Rozstrzygnięcie konkursu piosenki

            z dnia 28.02.2023 r.

             

            Klasy I

            I miejsce – Jan Witek z kl. 1c

            II miejsce – Aleksandra Mól z kl.1b

            III miejsce – Lena Bobko z kl.1a

             

            Klasy II

            I miejsce – Urszula Skubis z kl. 2a

            II miejsce – Maria Baran z kl. 2a

            III miejsce – Maja Głębocka z kl. 2b

             

            Klasy III

            I miejsce – Natalia Hazy z kl. 3a

            II miejsce – Zlata Balaniuk z kl.3c

            III miejsce – Natalia Gęsiarz z kl. 3b

            Komisja konkursowa:

            Edyta Werner

            Jolanta Oleś

            Magdalena Łaskawiec

             

             

          • Teatr...

          •  

            06.03.2023 r.  klasa 1c i 1b wybrały się,  pod opieką nauczycieli  p. Elżbiety Jedynak i p. Edyty Werner, do Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana  Dormana w Będzinie na przedstawienie pt.”Czerwony Kapturek”.

            Żeby tak postać z bajki za plecami obgadywać?! Albo prosto w oczy? I to jak? Żeby brzuch bolał ze śmiechu? Jak tak można?! A można!

            W przezabawnych dialogach napisanych przez Martę Guśniowską aktorzy zatopili  zęby niczym wilk w drożdżowym cieście, a najśmieszniejsze lalki, jakie świat wymyślił - muppety, wcieliły się w barwnych bohaterów „Czerwonego Kapturka”. Historia niby stara, a jakże współczesna. Kapturek był sympatyczną łobuziarą, a wilk miłym, uprzejmym i nieco nieśmiałym zwierzakiem. Postać mamy, to charakterna i nowoczesna mama, natomiast babcia wiecznie młoda, pełna krzepy korzysta z uroków życia. Autorka zaskoczyła widzów swoimi nietuzinkowymi pomysłami na przedstawienie tej bajki.

            Dzieci z zainteresowaniem i uwagą słuchały bohaterów, a także przeżywały z nimi ich przygody. Aktorzy bardzo szybko nawiązali kontakt z widzami, prowadząc rozmowy oraz zapraszając ich do wspólnej zabawy.

            Po spektaklu uczniowie mieli okazję wziąć udział w lekcji teatralnej w formie spaceru z przewodnikiem po budynku Teatru Dormana. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca nad przedstawieniem od momentu pisania sztuki, poprzez ustalenie obsady, produkcję scenografii, rekwizytów i kostiumów, po premierę i dalszą eksploatację. Dzieci mogły wejść na scenę i zajrzeć za kulisy. Zobaczyły, w jaki sposób zasłania się kurtynę i zmienia się dekoracje.  Dowiedziały się na czym polega praca inspicjenta, operatora dźwięku i światła, kierownika planu oraz  scenografa.

                                                                                                E. Werner

             

             

            .

             

             

          • Dzień Pizzy...

          • Za nami jeden z naprawdę „pysznych” dni. Uczniowie klas I-III wspólnie świętowali Dzień Pizzy, która jest smakołykiem nie tylko według dorosłych, ale i dzieci. Dzięki tej imprezie uczniowie poznali historię pizzy, dowiedzieli się, z którego kraju pochodzi i jakie są etapy jej powstawania. Całą akcję podsumowaliśmy tym, na co uczniowie czekali najbardziej, czyli zjedzeniem pizzy. 

            Karolina Witmajer

          • II miejsce...

          • Nasza uczennica Weronika Jedynak z klasy IIIb zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym „Jesień w lesie grzyby niesie” organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Olkuszu.

            Celem organizowanego konkursu była  popularyzacja wiedzy o grzybach i zasadach udanego grzybobrania. Wiedza w tym zakresie jest niezwykle istotna ze względu na niebezpieczeństwa związane ze zbieraniem i spożywaniem trujących gatunków. Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie mieli możliwość zdobycia i pogłębienia posiadanej już wiedzy o grzybach, a także rozwijania swoich przyrodniczych pasji.

             

            Karolina Witmajer

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • „Granice mojego języka są granicami mojego świata”

            Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jest to coroczne święto obchodzone 21 lutego, zostało ono ustanowione w 1999 roku i ma na celu pomoc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

            W tym dniu uczniowie klasy 5 c pod kierunkiem p. Lucji Domagały i p. Agnieszki Maciążek przygotowali zabawy w celu rozwijania umiejętności językowych. Chętni mogli zmierzyć się z zadaniami dotyczącymi poprawności używanych form, sprawdzić znajomość frazeologizmów oraz poćwiczyć sprawność artykulacyjną poprzez  trudne  łamańce .

                         Uczniowie zostali także uwrażliwieni na konieczność dbania o ojczysty język , który stanowi podstawowy element narodowej tożsamości i jest dobrem narodowej kultury. Przybliżona została im treść ustawy o języku polskim,  w myśl której obowiązek ochrony języka polskiego spoczywa na wszystkich organach władzy publicznej oraz instytucji, a także organizacjach uczestniczących w życiu publicznym. Ochrona ta  polega między innymi na: dbaniu o poprawne używanie języka i doskonalenie sprawności językowej jego użytkowników, przeciwdziałaniu  wulgaryzacji języka, szerzeniu wiedzy o nim  i jego roli w kulturze, a także promocji języka polskiego w świecie.

                        Ponadto dowiedzieli się nieco na temat pochodzenia języka polskiego. Poznali  w skrócie jego dzieje od języka praindoeuropejskiego poprzez język prasłowiański, z którego wywodzą się języki zachodniosłowiańskie, w tym właśnie nasz ojczysty język.

                        Dzisiejsze święto uświadomiło uczniom, że obowiązek dbania o kulturę języka dotyczy  wszystkich. Jest on istotny na każdej lekcji oraz w innych przejawach życia szkoły. Uświadomiło też,  iż należy się starać mówić i pisać poprawnie, wyraźnie wymawiać głoski, nie nadużywać zapożyczeń. W komunikacji internetowej  pamiętać o polskich znakach i nie stosować niepotrzebnych skrótów, nade wszystko zaś unikać wulgaryzmów, które są jak chwasty w ogrodzie pełnym pięknych kwiatów .Wzbogacać  swoje  słownictwo, a także tworzyć spójne, precyzyjne i ładne wypowiedzi. A w razie wątpliwości językowych korzystać z różnych źródeł wiedzy -słowników czy stron internetowych, jakie  są poświęcone  językowi polskiemu.

            Nic tak nie świadczy o człowieku jak język, którego używa. Dbajmy  zatem o język ojczysty, mając na uwadze  sentencję: „Naród żyje, dopóki język jego żyje…”(K. Libelt)

             

            Agnieszka Maciążek

             

          • Karnawał...

          • Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją w dniu 16 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, na który uczniowie od dawna z radością oczekiwali. Imprezę poprowadził profesjonalny zespół artystów w pirackich strojach. Na czas zabawy, dziewczynki zamieniły się w księżniczki, damy dworu, wróżki, motylki, a chłopcy w królewiczów, rycerzy, budowniczych, supermenów i wiele innych postaci bajkowego świata. Wesołą zabawę, w rytmie utworów pirackich i współczesnych uatrakcyjniały  liczne zabawy i konkursy.

             

            Pozdrawiam

            Karolina Witmajer

          • Inicjatywa obywatelska w naszej szkole :)

          • W ramach drugiej edycji projektu „Współdecydujemy - zaangażowanie obywatelskie młodzieży szkół powiatu olkuskiego” rozpoczęliśmy realizację inicjatywy „Czy nasza szkoła jest OK? – Bierzemy pod lupę korytarze szkolne”.

            15.02. – 17.02.2023 r. – odbył się Spacer badawczy po szkole w celu zebrania opinii uczniów o sposobie zagospodarowania korytarzy. Uczniowie otrzymali naklejki z uśmiechniętymi i smutnymi buźkami, aby określić miejsca, które się im podobają i te, które się nie podobają.

            Następnie czeka nas dyskusja w klasach i World cafe.

             

            Chcemy, aby uczniowie:

            - mieli wpływ na zagospodarowanie przestrzeni, w której przebywają na przerwach,

            - otrzymali możliwość wypowiedzenia się w sprawach istotnych dla nich,

            - potrafili argumentować swoje zdanie,

            - poczuli, że ich głos ma znaczenie.

             

            A. Karcz, J. Oleś

          • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy...

          • 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótki program, w którym pokazali, jak należy udzielać pierwszej pomocy. Swój występ rozpoczęli od wniesienia na scenę kolegi, który właśnie „zemdlał”. Chłopcy sprawdzili, czy koledze nic się nie stało i przeszli do kolejnego punktu programu.

            Jedna z dziewcząt zaprezentowała kolejne kroki, jak należy postępować przy udzielaniu pierwszej pomocy. Tymczasem pozostali pokazywali wszystkie te czynności. Przeprowadzili też masaż serca na fantomach.

            Należy pamiętać, że u dorosłych trzeba wykonać 2 wdechy na 30 uciśnięć. Natomiast u dzieci najpierw wykonujemy 5 wdechów, a potem postępujemy tak samo, jak z dorosłymi.

            Warto też pamiętać numery alarmowe.

            W występie udział wzięli:

            Hanna Maderska 8a

            Laura Sosnowska 8a

            Hanna Stawarz 5b

            Mateusz Domagała 8c

            Piotr Gut 8c

            Dawid Poczęsny 8c

             

            Uczniów przygotowali Elżbieta Jedynak i Piotr Stawarz

             

          • XI edycja Regionalnego Konkursu „Anioł na…”

          • XI edycja Regionalnego Konkursu „Anioł na…”

            Regionalny Konkurs Plastyczny „Anioł na…” został zorganizowany przez naszą szkołę w bieżącym roku szkolnym po raz jedenasty. Jego realizację wsparły warszawska Fundacja BO WARTO oraz Przedszkole Terapeutyczne SMYKAŁKA w Bukownie.  

            Podobnie jak w poprzednich latach patronaty honorowe naszemu konkursowi udzielili:

            • Małopolski Kurator Oświaty – p. Barbara Nowak,
            • Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu – ks. dr Michał Borda,
            • Burmistrz Miasta Bukowno – mgr inż. Mirosław Gajdziszewski,
            • Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej św. Andrzeja Boboli w Bukownie ks. kan. Wojciech Tkacz.

            W XI edycji konkursu wzięły udział placówki z bardzo wielu powiatów i miast województwa małopolskiego i śląskiego. Jak zawsze były reprezentowane powiaty: olkuski, chrzanowski, będziński, krakowski i zawierciański oraz znaczenie odleglejsze – nowotarski, tarnowski, brzeski, limanowski, gorlicki, nowosądecki i wadowicki. W konkursie wzięli udział także uczestnicy z siedmiu miast na prawach powiatu – Krakowa, Tarnowa, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Sosnowca, Katowic i Bielska-Białej. Na tegoroczny konkurs napłynęło ogółem 262 prac z 61 placówek. Prace konkursowe powstały pod kierunkiem 135 opiekunów.

            W dniach 28 listopada 2022 roku – 5 grudnia 2022 roku dokonano oceny prac konkursowych. W komisji konkursowej zasiadły:

            • Pani ADRIANNA GAJDZISZEWSKA – historyk sztuki, pedagog i artysta plastyk,
            • Pani KATARZYNA GAJDZISZEWSKA – nauczyciel religii, członek Rady Fundacji Bo WARTO,
            • Pani MAGDALENA ŁASKAWIEC – psycholog i terapeuta zajęciowy,
            • Pani SYLWIA MYSTEK – pedagog specjalny – oligofrenopedagog i specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

            Komisja miała niebywale trudne zadanie, by wyłonić laureatów z tak dużego grona twórców anielskich wizerunków. Ostatecznie zdecydowała o przyznaniu 25 wyróżnień, 10 miejsc trzecich, 10 miejsc drugich oraz aż 12 miejsc pierwszych. W bieżącej edycji konkursu grono nagrodzonych uczestników było bardzo liczne. Listę laureatów można zobaczyć na witrynie konkursowej: https://sites.google.com/view/anielskikonkursplastyczny/wyniki-konkursu-xi-edycja-2022

            14 grudnia 2022 roku odbyła się gala finałowa XI edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego „Anioł na…”, która powróciła po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Uroczystość przygotowali pod kierunkiem pani Katarzyny Gajdziszewskiej uczniowie naszej szkoły: Wiera Karcz, Maja Lesikowska,  Joanna Patrzałek, Korneli Trzcionkowska oraz Adrian Filipowski. Swoim występem tanecznym uświetniły ją Julia Skubis i Klaudia Skubis, zaś wsparciem służyli wolontariusze: Julia Chabrzyk, Nikola Kozioł, Martyna Wypych, Alan Leśniak i Adam Rusek.

            Na galę zaprosiliśmy wszystkich laureatów, ale niestety nie wszyscy mogli w niej wziąć udział. Sala jednak była wypełniona po brzegi, a wszystkie miejsca zajęte. Wielkim zaszczytem było dla nas przybycie przedstawicieli Urzędu Miasta w Bukownie – pani Agnieszki Wadas-Żuk i pana Tomasza Furgalińskiego oraz reprezentantki Kuratorium Oświaty w Krakowie – pani wizytatorki Moniki Skorupy, którzy wspólnie z panem dyrektorem Mirosławem Siudyką wręczali nagrody i wyróżnienia. Gala finałowa była dla nas okazją do bezpośrednich rozmów z twórcami anielskich obrazków i ich opiekunami oraz podziwiania prac konkursowych „na żywo”.

            Dziękujemy wszystkim Osobom, które przyczyniły się do realizacji naszego konkursu. Tym wszystkim, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas, pracę, wysiłek i zaangażowanie oraz wsparli nas i okazali życzliwość. Szczególnie też chcielibyśmy podziękować Urzędowi Miasta Bukowno i Sponsorom Prywatnym za wsparcie finansowe, dzięki któremu możliwe było zakupienie tak wielu nagród oraz Twórcom rękodzielniczych upominków dla laureatów i uczestników.

             

            Katarzyna Gajdziszewska

            Magdalena Łaskawiec

            Elżbieta Jedynak

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie
      • 32-6421039
      • Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie, ul. Szkolna 8, 32-332 Bukowno 32-332 Bukowno Poland
      • Psycholog Godziny pracy: Poniedziałek 11.00 - 15.15 Konsultacje dla rodziców 10.00-11.00 Wtorek 8.30-11.30 Środa 10.30-15.15 Czwartek 8.30-14.00 Piątek 10.30-14.30
      • Logopeda Godziny pracy: poniedziałek: 7:10 – 9.50 wtorek: 7:10 – 14: 30 środa: 8:00 – 14:30 czwartek: 7.10 – 14:30 piątek: 8:00 – 14:30
      • Pedagog Godziny pracy: Poniedziałek 8.00 – 12.30 Wtorek 10.00 – 14.30 Środa 9.15 – 12.30 Czwartek 9.30 – 14.30 Piątek 8.00 – 11.30 konsultacje 11.30-12.30
      • Kontakt elektroniczny Zgodnie z art. 63 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz U 2000r nr 98 poz.1071 z późniejszymi zmianami) Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie informuje, że udziela odpowiedzi na korespondencję otrzymaną pocztą elektroniczną jedynie, gdy zawiera ona następujące dane: - imię i nazwisko osoby kierującej zapytanie - adres (kod pocztowy, miejscowość, ulica i nr domu) - treść pytania (określenie przedmiotu sprawy).
      • dyrektor – mgr Mirosław Siudyka dyrektor@sp1bukowno.edupoczta.pl poniedziałek, środa 8.00-14.30 wtorek, czwartek, piątek 8.00-14.00
      • Wicedyrektor mgr Dorota Janda: wicedyrektorsp1bukowno@gmail.com poniedziałek, wtorek 8.00-14.30 środa- piątek 8.00-14.00
      • wicedyrektor – mgr Jolanta Oleś wicedyrektorsp1bukowno@wp.pl poniedziałek, czwartek 8.00-14.30 wtorek, środa, piątek 8.00-14.00
    • Logowanie