• Sztuka woła nas!

          • 15 listopada klasa 1c miała okazję zobaczyć wystawę prac lokalnego artysty pana Wiesława Obroka.

            Obrazy wystawiono w MOK-u. Dzieci mogły poznać także samego artystę i usłyszeć, w jaki sposób tworzy swoje dzieła. Pierwszoklasiści najbardziej zwrócili uwagę na obraz, na którym namalowana była nasza szkoła.

            Dopełnieniem wyprawy były warsztaty plastyczne z panią Olą z MOK-u. Uczniowie mieli możliwość malowania prawdziwymi farbami akwarelowymi. Było przy tym dużo radości.

            Wyjście to miało na celu uwrażliwienie na sztukę, a także zachęcenie do spędzania czasu w ciekawy sposób. Uczestnicząc w zajęciach, dzieci rozwijały swoją wyobraźnię i kreatywne myślenie.

            Dziękujemy panu Wiesławowi za poświęcony dla nas czas.

             

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Elżbieta Jedynak

                                                                                                                                                          Magdalena Przenzak

          • Wernisaż...

          •   23.11.2022 r. w bibliotece szkolnej odbył się wernisaż lokalnego malarza Pana Wiesława Obroka.

            Swoją pasję do malowania rozwijał od szkoły podstawowej. Jest samoukiem. Wiedzę malarską zgłębiał podglądając dzieła wielkich mistrzów w muzeach krakowskich.

            Uczniowie klasy 6a, 6b, 6c oraz 4c poznali technikę malowania farbami olejnymi. Zaproszony gość wyjaśnił także, z jakich materiałów oraz narzędzi korzysta podczas malowania swoich obrazów.

            Uczniowie oprócz wiedzy teoretycznej obejrzeli także ciekawe, różnorodne oraz zachwycające swoją kolorystyką prace. Wśród dzieł znalazły się obrazy przedstawiające martwą naturę, pejzaże, portrety oraz zwierzęta. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

            Dzieła Pana Wiesława Obroka można podziwiać w naszej bibliotece jeszcze przez jakiś czas.

            Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

             

            Magdalena Makowiecka

            Wioletta Furgalińska

          • Wyróżnienie  naszej uczennicy w Dyktandzie o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno

          •  

            Miło nam poinformować, że uczennica klasy Vc - Anna Zub-została wyróżniona w VIII Dyktandzie o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno „Zostań Mistrzem Ortografii”.

            Dyktando, w którym brali udział uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych, odbyło się 10 listopada 2022 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie. Tekst dyktanda oraz warsztaty językowe zostały opracowane przez panią Ewę Biłas-Pleszak Profesor Uniwersytetu Śląskiego. Przyznano tytuł Mistrza Ortografii i dwa równorzędne wyróżnienia, z których jedno przypadło uczennicy naszej szkoły. Konkurs organizowany przez MOK podobno nie należy do łatwych, tym bardziej cieszymy się z tego wyróżnienia.

             „(…) Polszczyzna jest zobowiązaniem, a dla niektórych pasją”- twierdził Czesław Miłosz. Serdecznie gratulujemy Ani oraz życzymy kolejnych sukcesów na niwie ortograficznej. Niech pasja zgłębiania tajników ojczystego języka, pięknego, ale i najeżonego ortograficznymi trudnościami, trwa!

             opiekun Agnieszka Maciążek

          • 11 listopada

          • Zdjęcia wykonane dzięki zakupionemu sprzętowi do szkoły –

            udział szkoły w programie „Laboratoria Przyszłości”.

             

            Sprzęt nagłaśniający Akademię został zakupiony  w ramach programu Laboratoria Przyszłości”.

          • Uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości

          •     Narodowe Święto Niepodległości przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

               10 listopada 2022r. w Naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu uczniów Naszej szkoły oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil.

              Akademia została przygotowana przez uczniów z klas: VI b i VI c oraz przedstawicieli klasy V a i IV C pod kierunkiem Pani Danuty Dębskiej i Sylwii Kluczewskiej.

             

             

             

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

          •  

            Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy    5 listopada. Jest to również dzień urodzin Walta Disneya, najbardziej znanego twórcy bajek.

            Święto ma na celu docenienie bajek i ich twórców, ale także zachęcenie dzieci do czytania.

            Nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę                         9 listopada 2022 r.

             W zabawie wzięli udział uczniowie  wszystkich  klas.

            Samorząd Uczniów  zaproponował zabawę w przebieranie się za postacie z popularnych bajek.

            Odbyło się również wspólne kolorowanie kolorowanek z postaciami z bajek. Prace ozdobiły korytarze naszej szkoły.

            Samorząd Uczniów

             

            Zdjęcia wykonane dzięki zakupionemu sprzętowi do szkoły –

            udział szkoły w programie „Laboratoria Przyszłości”

          • Muzeum Kopalni Wiedzy o Cynku...

          • Uczniowie klas III oraz IIb odwiedzili Muzeum Kopalni Wiedzy o Cynku. Poznali specyfikę pracy górnika, obejrzeli wystawę minerałów, proces produkcji w ZGH ,, Bolesław" oraz zwiedzili park maszyn. Uczniowie byli zachwyceni, ponieważ przenieśli się do podziemnego świata, w jakim przez wieki pracowali olkusko-bolesławscy górnicy.

            K. Witmajer, A. Żuchowska, A. Szlęzak, N, Janeczek, M. Makowiecka

          • Ślubowanie klas I...

          • 27 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00. Dzieci  z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się na ten dzień.

            Uczniowie pierwszych klas przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.  Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego symbolicznym ołówkiem dokonali: dyrektor Mirosław Siudyka, Burmistrz Miasta Mirosław Gajdziszewski oraz  kierownik Referatu Oświaty, Zdrowia  i Pomocy Społecznej Tomasz Furgaliński.  Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe imienne medale.

            Po części oficjalnej dzieci wraz z wychowawcami  i rodzicami  udali się na słodki poczęstunek do swoich klas, który został przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

             

            Kochane Pierwszaki!

             

            Cieszymy się, że jesteście już pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie  i życzymy Wam powodzenia oraz sukcesów w nauce. Jesteśmy przekonane, że od tej pory, będziecie godnie reprezentowali naszą  SZKOŁĘ, a zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością.

             

            Wychowawczynie:

             

            kl. I a – Paulina Prusak
            kl. I b – Edyta Werner
            kl. I c – Elżbieta Jedynak

             

             

            Zdjęcia wykonane dzięki zakupionemu sprzętowi do szkoły –

            udział szkoły w programie „Laboratoria Przyszłości”.

          • Spotkanie z leśnikiem


          • Czy wyjście do lasu może być przygodą? Oczywiście, że tak. Przekonali się  

            o tym uczniowie klasy 2a i 2 c, którzy 27 października 2022 roku wzięli udział            w zajęciach terenowych. Najpierw dzieci spotkały się z panią leśnik. która bardzo ciekawie opowiadała o roślinach i zwierzętach występujących lasach oraz o pracy leśniczego. Dzieci dowiedziały się dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane i zobaczyły, jak wyglądają rośliny zaatakowane przez szkodniki. Następnie tworzyły sieć ekosystemu leśnego, czyli wzajemnego oddziaływania na siebie wszystkich organizmów. Kolejnym punktem wycieczki był spacer korytem rzeki Sztoły-od zakola do Leśnego Dworu.

            Możliwość bezpośredniego kontaktu dostarczyła uczniom wielu wspaniałych przeżyći wzbudziła ogromną radość. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, rozpoznawały znane gatunki roślin, wsłuchiwały się w odgłosy lasu. Zajęcia te uświadomiły wszystkim, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela.



                                                                   B. Adamowicz, B. Wójcik

          • Wycieczka do Muzeum Śląskiego…

          • 19.10.2022r. uczniowie klasy Vb uczestniczyli w wycieczce do Katowic. Celem naszej podróży było Muzeum Śląskie, a w nim lekcja muzealna pt. ,, Malarze naszych podręczników”.

            Przed lekcją odbyliśmy krótki spacer po terenie muzeum, gdzie podziwialiśmy zabytkowe budynki pozostałe po starej kopalni.

            Podczas lekcji obejrzeliśmy wiele obrazów polskich artystów takich jak: J. Matejko, J. Chełmoński , T. Makowski .Wielkie nasze zainteresowanie wzbudziło pomieszczenie pełne liter –  fragment wystawy ,,Poza Edenem’’. Po ciekawej lekcji, z nową wiedzą i w dobrych humorach, wróciliśmy do domu.

            Członkowie Koła dziennikarskiego z klasy Vb

          • Dni otwarte - terminy spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2022/2023

          • DATA

            TEMATYKA SPOTKAŃ

            1.

             6-9.09.

             

            Zebranie wychowawców klas z rodzicami:

            • Zapoznanie z wymaganiami edukacyjnymi z poszczególnych przedmiotów i kryteriami ustalania oceny z zachowania.
            • Zapoznanie ze Statutem Szkoły.
            • Organizacja roku szkolnego.
            • Wybór trójek klasowych.
            • Poinformowanie rodziców uczniów klas VIII o możliwych dostosowaniach warunków i form egzaminacyjnych.

            2.

            15.11.

             

            DZIEŃ OTWARTY

            • Informacja o bieżących ocenach, omówienie zachowania i obecności uczniów na zajęciach.
            • Pedagogizacja rodziców zgodnie z zaplanowaną tematyką.
            • Spotkanie pedagoga z rodzicami uczniów klas VIII mających dostosowania warunków i form przeprowadzenia egzaminu.

            3

            25-27.01.

             

            Wywiadówki semestralne:

            • Podsumowanie osiągnięć edukacyjnych w pierwszym semestrze.
            • Klasy VIII– zapoznanie z procedurami przeprowadzenia egzaminu.

            4.

            07.06.

             

            DZIEŃ OTWARTY

            • Informacja o przewidywanych rocznych ocenach klasyfikacyjnych.
            • Podsumowanie pracy uczniów w roku szkolnym.
            • Pedagogizacja rodziców  - „Bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji”.

             

            Wychowawca klasy w miarę potrzeb może zorganizować dodatkowe spotkanie.

          • Wycieczka 1c i 2b...

          • Wycieczka do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.11 października 2022r. uczniowie klas 1c i 2b wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Podczas zwiedzania uczniowie poznawali pracę strażaka uczestnicząc w warsztatach oraz obejrzeli największą wystawę w skali Europy, poświęconą pożarnictwu (muzealne zbiory liczą ponad 4 tysiące eksponatów). Największym zainteresowaniem cieszyły się wozy strażackie. Dzieci mogły też przymierzyć strój strażaka, który waży ponad 20 kg. Ostatnim punktem wycieczki były zabawy  na placu zabaw. Uczniowie zadowoleni wrócili do szkoły.

            E. Jedynak, M. Przenzak, M. Makowiecka, N. Janeczek

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie
      • 32-6421039
      • Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie, ul. Szkolna 8, 32-332 Bukowno 32-332 Bukowno Poland
      • Psycholog Godziny pracy: Poniedziałek 11.00 - 15.15 Konsultacje dla rodziców 10.00-11.00 Wtorek 8.30-11.30 Środa 10.30-15.15 Czwartek 8.30-14.00 Piątek 10.30-14.30
      • Logopeda Godziny pracy: poniedziałek: 7:10 – 9.50 wtorek: 7:10 – 14: 30 środa: 8:00 – 14:30 czwartek: 7.10 – 14:30 piątek: 8:00 – 14:30
      • Pedagog Godziny pracy: Poniedziałek 8.00 – 12.30 Wtorek 10.00 – 14.30 Środa 9.15 – 12.30 Czwartek 9.30 – 14.30 Piątek 8.00 – 11.30 konsultacje 11.30-12.30
      • Kontakt elektroniczny Zgodnie z art. 63 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz U 2000r nr 98 poz.1071 z późniejszymi zmianami) Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie informuje, że udziela odpowiedzi na korespondencję otrzymaną pocztą elektroniczną jedynie, gdy zawiera ona następujące dane: - imię i nazwisko osoby kierującej zapytanie - adres (kod pocztowy, miejscowość, ulica i nr domu) - treść pytania (określenie przedmiotu sprawy).
      • dyrektor – mgr Mirosław Siudyka dyrektor@sp1bukowno.edupoczta.pl poniedziałek, środa 8.00-14.30 wtorek, czwartek, piątek 8.00-14.00
      • Wicedyrektor mgr Dorota Janda: wicedyrektorsp1bukowno@gmail.com poniedziałek, wtorek 8.00-14.30 środa- piątek 8.00-14.00
      • wicedyrektor – mgr Jolanta Oleś wicedyrektorsp1bukowno@wp.pl poniedziałek, czwartek 8.00-14.30 wtorek, środa, piątek 8.00-14.00
    • Logowanie